רישום לגן ילדים - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • עינב

  נשלח ע"יעינב 21:03, 3 ביוני 2013

  שלום רשמתי את בתי לגן מועצה באזורינו (זו שנה שניה שלה בגן) והמועצה החליטה החלטה שרירותית כי כל ילדי המושב שבו אנו מתגוררים ילמדו השנה בגן בישוב אחר. וכעת היא צפויה להיות מנותקת מקבוצת הילדים בגן שלמדה איתם בשנה שעברה האם יש תקנה האוסרת מהלך כזה? או עילה לתביעה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:19, 4 ביוני 2013

  אני בספק רב אם ניתן למנוע את המהלך, אבל יש לבדוק את העניין יותר לעומק. אנא צרי עמי קשר בפרטי.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.