עתירה מנהלית כנגד חוב עירייה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 07:49, 23 באוקטובר 2013

  האם כדאי להגיש עתירה מנהלית כנגד חוב שקיים מלפני 12 שנים ועד היום. החוב נוצר משני מחסנים שאינם שמישים, מסוכנים, וללא חשמל ומים. הבניין שאמור היה לשמש כבניין מסחרי הינו בניין ללא פתחי מילוט שפלשו לשם אריתראים, הפתחים של המחסנים סגורים וכן גם החלונות וככה זה כבר 12 שנים. היום יש חוב שמתנהל בגביה של העירייה וכרגע על שנת המס הנוכחית החוב נמצא בוועדת ערר. כשישבנו לברר מה ניתן לעשות בגין חוב זה אשר שייך לאדם מבוגר חולה בסכרת וללא הכנסה, נתקלנו באטימות עקב הזמן הרב שחלף. האם יש עילה לעתירה מנהלית? או שעקב השהייה הרבה יש סיכוי שתדחה? החוב הוא על 470,000 ₪, שרובו ריביות ופיגורים.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  11:21, 23 באוקטובר 2013

  לדעת רוב השופטים, רשות אינה רשאית לעקוף את ההתיישנות באמצעות גבייה מנהלית, כל זמן שהעיקול הראשון הוטל למעלה מ-7 שנים מיום יצירת החוב.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.