מושא ההתייחסות של הארצי בבקשרת רשות ערעור - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 17:56, 25 באוקטובר 2013

  לבית הדין הארצי הוגשה בקשת רשות ערעור לגבי 2 החלטות של האזורי לקייים דיון מסויים. ואציין שבהחלטות האזורי מושא הבר"ע, השופט מהאזורי פירט מיוזמתו לגבי עניינים כגון התייצבות לדיון והצורך בכך שהתובע ולא רק בן משפחה שמייצג אותו יהיה נוכח בדיון וכולי....אלא שחרף שהבר"ע לא נכתבה בגין עניין התייצבות לדיון, אלא בגין זכויות עקרוניות שיפגעו אילו החלטות האזורי לקיים את הדיון ימומשו, וחרף שבבר"ע מוסבר במפורש ובמפורט למה הוא נכתב ולמה הוא מתייחס - בית הדין הארצי התייחס בהחלטתו לגבי הבר"ע דווקא לעניין ההתייצבות לדיון , על חשבון, או במקום להתייחס לעניינים שבברע קרי במקום להתייחס לפגיעה בזכויות שעומדות להיפגע. שאלתי היא: האם זה תקין שהשופט בארצי מסר החלטה המתייחסת למושא הבר"ע קרי לנושאים טכניים שהועלו בהחלטות האזורי , ולא לעניינים שבבר"ע עצמה? האם במצב כזה נכון לטעון שמושא ההחלטה של הארצי אמור להיות הבר"ע עצמה , ולא מושא הברע (קרי ולא החלטות האזורי בגינם נכתבה הבר"ע)? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום,מנהל הפורום

  10:35, 26 באוקטובר 2013

  קודם כל - השאלה הזו מקומה בפורום דיני עבודה או בתי משפט ולא מנהלי.
  לגופו של עניין, אני מציע לערער לא במסגרת בר"ע נוספת אלא בערעור על פסק הדין כולו

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.