שאלת המשך (לשאלה הקודמת בנושא יפויי כוח)שעניינה תצהיר - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • א

  נשלח ע"יא 15:32, 18 בנובמבר 2013

  הסיבה שניתן לי יפויי כוח מבן המשפחה היא כי הוא אינו מסוגל לטפל בענייניו, אצייו שבהליך במחוזי אני מכין את כל הכתבים וחתום עליהם , כאשר בן המשפחה מוסר הסכמתו וחותם ליד חתימתי כי הוא מסכים. שאלתי נוגעת לתצהיר אימות שיש לצרף לפנייה לבג"ץ, בנתונים הללו מי אמור להיות חתום על התצהיר , האם כפי החתימות על כתבי הטענות עד היום? (שאני חתום ובן המשפחה חותם כי הוא מסכים). או שלגבי תצהירים חלים כללים אחרים?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:14, 19 בנובמבר 2013

  למיטב ידיעתי, חלים אותם כללים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.