האם בקשת הפטור נשלחת לצד שכנגד - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 14:10, 28 בנובמבר 2013

  לפי מה שהבנתי בקשת פטור מאגרה נשלחת לצד שכנגד, לפיכך רציתי לשאול: א) האם הצד שכנגד יכול לדרוש הוכחות ממבקש הפטור הנוגעות לעניינים הכלכליים בכלל? ב) האם הוא יכול לדרוש הוכחות לגבי עניינים שלא נגעו בהם בבקשת הפטור, אלא שהוא יודע עליהם ממקורות אחרים בפרט? ג) האם בקשת הפטור ותגובות הצד השני וכל ההתדיינות לגבי זה, יכולה לשמש את הצד שכנגד גם בהליכים האחרים שבגינם הוגשה עתירה לבג"צ?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  12:01, 29 בנובמבר 2013

  המשיב בבקשת הפטור היא פרקליות המדינה.
  השאר תלוי בהחלטת בית המשפט.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.