עיכוב משמעותי בפיתוח חלקות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 12:16, 31 בדצמבר 2013

  המועצה המקומית מעכבת כבר למעלה משנתיים את עבודות הפיתוח ("בור" בתקציב, לטענתם). המגרשים בחלקה מופשרים לבנייה כבר מ-2006, כאשר התקיים מכרש של המנהל על כל המגרשים בחלקה כבר בדצמבר 2010. כמובן שהיטלי הפיתוח כבר שולמו במסגרת המכרז. בשטח המדובר כ-100 יח"ד. האם עתירה מנהלית היא הדרך הנכונה? האם יש מקום לתביעה לפיצויים במקביל? מהן תוצאות הגיוניות של עתירה כזו? תודה!!

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  09:14, 1 בינואר 2014

  מקובל שהיטלים משולמים עם סיום העבודות ולא לפניהן. מאחר וכבר שולמו, מובן שעל הרשות לבצע את העבודות. יתכן שהדרך הנכונה היא באמת עתירה מנהלית.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.