בקשה לשקול מחדש - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • ללא

  נשלח ע"יללא 17:32, 14 בינואר 2014

  לבג"צ הוגשה עתירה לגבי החלטה אחרת של בית הדין שנדחתה על ידו, ונמסר בעתירה כי ההליך בבית הדין מנוהל בדלתיים סגורות וגם בג"צ נתבקש לדון בעתירה בדלתיים סגורות, בפסק הדין שהוצא בבג"צ הוחלט שלא להיענות לבקשה לקיים ההליך בדלתיים סגורות,מהנימוק שמהחלטות בית הדין לעבודה לא עולה שההליך מנוהל בדלתיים סגורות. ברצוני להפנות את בג"צ לממצאים המעידים על כך שההליך בבית הדין אכן מתנהל בדלתיים סגורות (לדוג' שהפרוטוקול נכתב על גבי דפי "דלתיים סגורות") , ובכלל זה להחלטה חדשה לפיה קבוע במפורש שההליך ינוהל בדלתיים סגורות. מה עליי לעשות על מנת להפוך את ההליך בבג"צ (שהוא כבר סגור ניתן פס"ד הדוחה את העתירה) להליך חסוי המנוהל בדלתיים סגורות? האם מספיק לפנות לבג"צ בבקשה?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  09:23, 15 בינואר 2014

  ניתן להגיש בקשה עליון חוזר עם ממצאים חדשים, למרות שבדרך כלל בקשות כאלה נדחות

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.