עצום כספי בגין אחור בהגשת דוחות מס הכנסה. - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • שלום

  נשלח ע"ישלום 14:08, 23 בינואר 2014

  שלום רב. בעלי שכיר ואני פתחתי לפני עשר שנים תיק עוסק זעיר. הגשתי כל שנה דוח למעמ על אפס הכנסות כיון שבאמת לא עבדתי והתיק כך שכב לו עשר שנים. פעמיים התבקשנו למלא הצהרת הון. מלאנו שלחנו. לפני כמעט שנה קבלנו ממס הכנסה מכתב שלא הגשנו דוחות כספיים לשנים 2010 2011 2012. מיהרנו למלא דוחות ולשלוח להם. בצרוף מכתב מתנצל שבאמת לא ידענו שעל משכורת שכיר ותיק שאין בו פעילות והכנסות עלינו לדווח. קבלנו מכתב שזה לא התקבל כיון שזה לא הוגש מקוון. שוב הגשנו מקוון. קבלנו מכתב שהוטלו עצומים כספיים על אחור בהגשה. עשרות אלפי שקלים. פנינו אליהם הציעו שנסגור את התיק. סגרנו. שוב הגיעו עצומים לפני הוצאה לפועל. שוב פנינו אמרו שבכלל לא הגשנו דוחות מ 2004. הגשנו השגה ונדחינו שוב. הוצא לנו לפנות לבית משפט. אנחנו מיואשים. לא מבינים למה לא דרשו מ 2004 שנגיש ואם ראו שלא הגשנו למה לא שלחו לנו מכתבים רשומים או משהו להאיר את עינינו. באמת שהדבר נעשה מחוסר הבנה ותום לב. גם באתר שלהם מאוד לא ברור מי צריך להגיש . זה נראה כאילו רק מסכום מסויים של הכנסות . אנחנו מבולבלים. מה עלינו לעשות? תודה!!

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  17:13, 24 בינואר 2014

  יתכן שעליך לנסות לדבר עם האחראי לתיק שלכם במס הכנסה, ואם זה לא יפתור את הבעייה - לפנות למבקר המדינה
  בכל מקרה, אני מציע שתפני את השאלה לפורום מסים

  בברכה
  עופר יהלום, עו"ד

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.