תביעה נגד שר החינוך - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יואל

  נשלח ע"ייואל 17:15, 18 בפברואר 2014

  שלום רב ברצוני להגיש תביעה מנהלית נגד שר החינוך בנושא גביית תשלומי הורים שלא כדין בקצרה מנהלת בית הספר של ילדי גבתה כספים רבים כפולים מחלק מההורים במרמה ובצורת של תרומה התקימה ביקורת מ החינוך הביקורת אכן מצאה את המנהלת אשמה אך מ החינוך רק נתן אזהרה למנהלת כל בקשותיי לקבל את הכסף חזרה נתקלות בשלילה עיי אחראי התשלומים מ החינוך כמו כן המנהלת לא מוכנה להגיש דוחות כספיים בכלל ברצוני לשאול האים ניתן להגיש תביעה מנהלית בנושא מה הסיכוי לכך ותוך כמה זמן בערך מתקיים דיון בבית המשפט בירושלים

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:10, 19 בפברואר 2014

  קודם כל - את מתכוונת לעתירה מנהלית - תביעה מנהלית ניתן להגיש רק בעניין מכרזים.
  יתכן שהדרך היא דווקא תביעה כספית רגילה/ייצוגית.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.