ביזיון - תיק המסמכים של בני בביטוח לאומי נמצא זרוק ברחוב - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אמא

  נשלח ע"יאמא 10:28, 21 בפברואר 2014

  שלום רב, הבן שלי (26), היה חולה בעבר בסרטן (בגיל 20), והחלים מהסרטן, אך מאז סובל מחרדות ודיכאונות קשים ביותר, ולא מצליח לתפקד בשום מסגרת. הוא מטופל אצל פסיכולוגים, פסיכיאטרים, ואפילו ניסינו בשלוותה. מפטרים אותו מכל עבודותיו, וכאשר ניסה ללמוד במכללה, לא הצליח לסיים את השנה הראשונה (למעשה את הסמסטר הראשון). לכן, פנינו לביטוח לאומי על מנת לתבוע, וכדי שיקבל נכות נפשית, ויזכה לקבל קצבה חודשית. הועדה הראשונה קבעה לו אחוזי נכות שלא הספיקו לקבל קצבה. כעת, הגשנו ערר על הועדה. פתאום, יום אחד, אדם מתקשר אליי, וטוען שמצא ברעננה את התיק המלא של בני של ביטוח לאומי, עם כל המסמכים כולם. מדובר בתיק שאמור להיות בביטוח לאומי, ובו כל המסמכים שהגשנו אל ביטוח לאומי, וכל המסמכים של ביטוח לאומי עצמו. בני נסע אליו, ואסף את התיק, ונדהם לגלות שזהו אכן תיק שאמור להיות בביטוח לאומי, ובו כל המסמכים כולם. זהו ביזיון מדרגה ראשונה! התנהלות כושלת ורשלנית, ומשחק בחייו של בני. בנוסף, מישהו היה יכול להשתמש במידע ולחשוף את כל חייו של בני. הנזק שיכל להיגרם הוא עצום! מה אפשר לעשות? אפשר לתבוע את ביטוח לאומי בבית משפט? מה הצעדים שעלינו לנקוט כעת? מה לעשות עם התיק?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  11:52, 21 בפברואר 2014

  יתכן שניתן לתבוע את ביטוח לאומי על פגיעה בפרטיות.
  לעניין עצמו, אני מציע שתפנה לפורום נזקי גוף

  בברכה, עופר

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.