מטרד האופנועים בתל-אביב - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • עדי אביר

  נשלח ע"יעדי אביר 15:04, 4 במרץ 2014

  עיריית תל אביב אינה אוכפת את החוק האוסר חניית אופנועים על מדרכות ורחבות מסחריות. כתוצאה מכך, כל בעל אופנוע חונה בכל מקום שנראה בעיניו ומגיע ליעדו ברכיבה על המדרכה או הרחבה הציבורית. אי אכיפת החוק מסכנת את הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים וזקנים. פקחי העירייה אינם רושמים דוחות לאופנועים גם כשמפנים את תשומת ליבם לעבירה וגם כשהם מגיעים לאופנוע חונה בעקבות קריאה של אזרח. במקומות נבחרים, למשל ליד בנין העירייה ובשדרות רוטשילד, מתבצעת אכיפה כדין. כיצד ניתן לכפות על העיריה לאכוף את החוק?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  09:54, 5 במרץ 2014

  ניתן להגיש עתירה מנהלית נגד העירייה.
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  04-8712207, 052-3246205
  yahalom@lawyer.com

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.