חוב ארנונה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יוסי קטאלן

  נשלח ע"ייוסי קטאלן 18:56, 7 באפריל 2014

  לפי העיריה- הרצליה יש לי חוב ארנונה מלפני 20 שנה חוב שלדעתי לא קיים והם עשו מכמה מאות שח ל5000 שח. העבירו לגבייה למשרד עורכי הדין הגובים למענם חובות אני טענתי כי יש התיעשנות על החוב והעוד הפסיק את הליכי הגבייה עוד לפני כ10 שנים היום פתאום אני מקבל מכתבי איום כי יגבו ממני את החוב בגבייה מנהלית מה לעשות?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר,מנהל הפורום

  08:52, 8 באפריל 2014

  יש להגיש עתירה לבית המשפט לעניינים מנהליים
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  yahalom@lawyer.com
  04-8712207

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.