תביעת רוכלות - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • קובי גושר

  נשלח ע"יקובי גושר 22:32, 27 במאי 2014

  שלום רב, לאבי היה רישיון רוכלות מעיריית חולון אשר גם שמי היה רשום עליו ובעזרתו היינו מוכרים בבית החולים וולפסון בחולון. לאחר פטירת אבי לא הסכימה עייריה להעביר את רישיון הרוכלות על שמי וזאת בניגוד למספר אנשים אשר קיבלו רישיון רוכלות בדרך זו. למרות זאת הגעתי להסכמה בעל פה עם הנהלת בית החולים כי אמשיך למכור שם. אציין כי בעבר קיבלתי מספר דוחות בגין רוכלות והשופטת ביטלה לי אותם. ברצוני לדעת האם אוכל להסתמך על הבטחת בית החולים בעתיד כדי שלא יגרשו אותי משם בבוא היום? או להסתמך על הנוהג שנוצר מזה 25 שנה שבהם מכרתי ללא הפרעה? האם אוכל לתבוע מבית החולים אישור בכתב? האם אוכל לתבוע את העירייה בגין אי נתינה רישיון הרוכלות?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:54, 30 במאי 2014

  אני מבין שבמשך מספר שנים המשכת למכור ללא רשיון בהסכמת הנהלת בית החולים.
  לגבי הרשיון עצמו - נראה לי שלא תוכל לקבל את הרשיון בהמשך לזה של אביך, מכיוון שעברו שנים מאז שפקע. אולי תוכל לבקש רשיון חדש - בכל מקרה, חשובה הסיבה שבגללה בוטלו לך הדו"חות ע"י בית המשפט.
  לגבי בית החולים - נראה שאם הם רוצים לסלק אותך, הם חייבים לתת לך התראה זמן מסויים מראש, אבל לא יותר.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.