השלכות כתב אישום על ראש עיר - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 13:20, 1 בדצמבר 2014

  תובעים מועדה מקומית המתינו כשנה וחצי עם תביעתם מועדה מקומית לתו"ב, עד אשר הוגש כתב אישום נגד ראש הוועדה/ראש העיר. אין להם בחוק זמן קצוב להגשת התביעה מאז שנודע להם על עוולתם. האם עובדות כאל ימנעו /ירככו טענת שיהוי מצד הוועדה? האם יש אסמתכתא כלשהיא בעקיפין? נודה מאד לתשובה ספציפית ומעוגנת תודה ובכבוד

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  09:23, 2 בדצמבר 2014

  העובדות לא ברורות - מדובר בתיק פלילי או אזרחי? ומי תבע את ראש העיר?

  תגובה
 • 09:55, 2 בדצמבר 2014

  תובעים מועדה מקומית המתינו כשנה וחצי עם תביעתם האזרחית מועדה מקומית לתו"ב, עד אשר הוגש כתב אישום נפליל עי המדינה נגד ראש הוועדה/ראש העיר. אין להם בחוק זמן קצוב להגשת התביעה האזרחית מאז שנודע להם על עוולתם. פרט לבעיית התיישנות/שיהוי.

  האם עובדות כאל ימנעו /ירככו טענת שיהוי מצד הוועדה? האם כן, אם יש אסמתכתא כלשהיא בעקיפין שהן צריכות לרכך טענת שיהוי?

  נודה מאד לתשובה ספציפית ומעוגנת

  תודה ובכבוד

  תגובה
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  11:51, 3 בדצמבר 2014

  האמת - העניין עדיין לא ברור לי בכל מאת האחוזים, אבל אנסה לענות
  אם מדובר בתביעה אזרחית רגילה, תקופת ההתיישנות היא 7 שנים (לפחות - כל החריגים הם כלפי מעלה!).
  אם מדובר בעתירה מנהלית, משך הזמן הרגיל שיש להגיש בו את העתירה הוא 45 יום מרגע שנודע על הפגם - ופרק זמן של שנה וחצי הוא גדול מאוד, למרות שיתכן ניתן להתגבר על כך.
  בברכה,
  עופר יהלום, עו"ד

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.