ועדת ערר או עתירה מנהלתית(מחוזי)? - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 15:58, 29 בדצמבר 2014

  ועדה מקומית לתכנון ובניה מורחבת (מליאה) לא מקיימת דיון חוזר/נוסף (לאחר דיון בוועדת המשנה), כנדרש אחרי שהוגשו בקשות על ידי כמה מחבריה כדין (הנח -כדין). האם פונים לוועדת ערר או לביהמ"ש מחוזי לעתירה מנהלית? איזה סעיף/פסיקה מעוגן? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו,ד,מנהל הפורום

  10:20, 7 בינואר 2015

  משום מה זכור לי שכבר עניתי לשאלה הזאת.
  על כל פנים, נראה לי שיש להגיש ערר. אין בידי מקור רלוונטי.
  בברכה

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.