האם אני יכול לבקש פסק דין הצהרתי שאני לא בעלים של רכב מסויים - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • מוני

  נשלח ע"ימוני 18:31, 12 בינואר 2015

  שלום, אני קניתי רכב מסוחר לפני יותר משנה, לאחר כשבוע החזרתי את הרכב בשל פגם שהיה בו, הסוחר מכר את הרכב למישהו אחר ופתאום אחרי תקופה של זמן התחלתי לקבל קנסות על הרכב, כשביררתי נודע לי שהסוחר לא דאג להעביר את הרכב על שמו של הצד השני, ואז התחלתי לקבל קנסות על שמי, האם אני יכול להגיש בקשה לפסק דין הצהרתי שהרכב לא שלי ? והאם זה יעזור לי להתמודד מול העירייה, כביש 6 וכיו' שלא ירשמו את הדוחות על שמי ?

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  08:39, 13 בינואר 2015

  בהחלט כן

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.