מידע על משפט שמתנהל - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 02:15, 10 בפברואר 2015

  שלום לעו"ד.כנגד השכן שלי הגישו תביעה בבית המשפט לעיניינים מקומיים בת"א. שאלתי היא איך ני יכול לקבל פרטים על התנהלות המשפט (מס' תיק,תאריכי דיון,פרוטוקולים) והאם אני זכאי לקבל את הנתונים האלה מכח פומביות המשפט.

  השב
 • lawyer picture placeholder

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  08:20, 10 בפברואר 2015

  הכלל הוא שתיק מתנהל בדלתיים פתוחות, כלומר אם אין תקנה/החלטה אחרת.
  לגבי מידע על תיק שאינך צד בו - בדרך כלל לא ניתן לקבל אותו דרך מזכירות בית המשפט, אלא לכל היותר לחפש ברשת או להגיש בקשה מיוחדת לבית המשפט.
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  שד' בן גוריון 63, ת.ד. 5700
  קרית ביאליק 27156
  טל' 04-8712207, 052-3246205
  yahalom@lawyer.com
  _______________________

  תביעות ייצוגיות, רשויות, מקרקעין, פשיטות רגל
  חבר ועדת המחוז לתכנון ובנייה
  ומשפט מנהלי בלשכת עורכי הדין,
  והועדה הארציות למשפט חוקתי ובתי משפט

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.