עיכוב קבלת רישון ע"י הלשכה - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • שאריפה

  נשלח ע"ישאריפה 13:29, 22 במאי 2015

  שלום רב, אני בוגרת תואר ראשון במשפטים מהמכללה המרכז האקדמי כרמל, את ההתמחות עשיתי בפמ"ד- פלילי מחלקה כלכלית וסיימתי אותה בהצלחה רבה. ניגשתי לבחינות הלשכה במועד האחרון ועברתי אותם בהצלחה. טרם הבחינה זומנתי לשימוע ע"י וועדת מתמחים של הלשכה עקב הליך משמעתי שהיה לי בזמן הלימודים האקדמאיים עקב עבודה סימנריונית, התייצבתי לשימוע במועד ללא ייצוג פירטתי את דבריי עניתי לשאלות יו"ר הוועדה ובסופו של הדיון הודיע לי כי הוועדה תשקול עיכוב קבלתי ללשכה וקבלת הרישון או שלא וכי עליי להיות איתם בקשר. יומיים אחרי קיבלתי הודעה במייל כי הוועדה המליצה על עיכוב הרישון ל- 6 חודשים וכי המלצתה תועבר לאישור הוועד המרכזי של הלשכה, ההודעה הועברה ללא מכתב או נימוק או פירוט השיקולים אשר הביאו לכך. יצויין כי לאורך כל הדרך ההתקשרות הייתה רק דרך המייל, יצויין עוד כי ידוע לי על מתמחים שהצהירו גם על הליכי משמעת והם לא זומנו לאף שימוע כלל ואף אחד לא פנה אליהם בעניין! ברביעי האחרון נבחנתי בבחינה בע"פ ועברתי אותה בהצלחה אך נודע לי ע"י המזכירות כי לא אוכל לקבל הזמנה לטקס המיועד ב- 15.6.15 וכי עוד אין החלטה של הוועד המרכזי בעניין ואף עוד איו מועד להתכנסות הוועד. אציין כי הינני כבר מתמודדת במכרזי נציבות המדינה ואחד התנאים כי עד ליום 20.6.15 עלי להיות בעלת רישון אחרת לא אוכל להמשיך בהליכים, עיכוב כזה יפגע קשות ביכולת הפרנסה והמחייה שלי כי לא אוכל להיות חסרת עבודה 6 חודשים ועוד בעיניי מדובר בהחלטה שגויה ומפלה כי על סמך מה יוחלט לזמן אדם כן ואדם לא! אודה לקבלת ייעוץ בעניין

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  07:39, 23 במאי 2015

  אני רואה מספר פגמים בהחלטה שהתקבלה בעניינך. נראה על פניו שיש לעתור לבג"ץ.
  בברכה
  עו"ד עופר יהלום
  שד' בן גוריון 63, ת.ד. 5700
  קרית ביאליק 27156
  טל' 04-8712207, 052-3246205
  yahalom@lawyer.com
  _______________________

  תביעות ייצוגיות, רשויות, מקרקעין, פשיטות רגל
  חבר ועדת המחוז לתכנון ובנייה
  ומשפט מנהלי בלשכת עורכי הדין,
  והועדה הארציות למשפט חוקתי ובתי משפט

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.