לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
אליעזר

הימנעות רשות מקומית מנתינת אישור להעברת רישום בטאבו.

אני מעוניין לבצע עסקת "חכירה לדורות" של מחסן בבית משותף שמוצמד לדירה שלי בטאבו. אולם לפי פקודות העיריות 324 (א), נדרשים להציג "תעודה חתומה בידי ראש העיריה, המעידה שכל החובות המגיעים לעירייה מאת בעל הנכס ביחס לאותו נכס עד ליום מתן התעודה והנובעים מהוראות הפקודה או מדין אחר –סולקו במלואם או שאין חובות כאלה". היות שאין עלי כל חובות השבחה וארנונה על הנכס, ביקשתי מהעירייה אישור עבור העסקה, והם ענו לי שאינם מנפיקים אישור על עסקאות "חכירה לדורות" של חלקים מוצמדים. הנימוק שאמרו הינה מאחר שלולא הסכמת השכנים דין המחסן לשמש כרכוש משותף לכן אישור על העסקה בעצם הינה אישור להחכרת חלק מרכוש משותף כביכול לבעלות חיצונית. שאלתי הינה בכפליים 1. האם הסעיף [סעיף 55(ג) לחוק המקרקעין] ולפיה "הוצמד חלק מסוים מהרכוש המשותף לדירה פלונית, לא יחולו עליו הוראות פרק זה בנוגע לרכוש המשותף, ודינו לכל דבר כדין הדירה שאליה הוצמד" שומט את טענתו לחלוטין. 2. [וזה בעיקר מתחום משפט מנהלי] גם אם לא, האם העירייה רשאית לא להוציא אישור מכח הנ"ל, כאשר הסמכות המוענקת לה מכוח פקודת העיריה הנ"ל, להבנתי מדובר על חובות. [והאם יש קייס משפטי לתבוע את העירייה לחייב נתינת אישור].

עו"ד עופר יהלום

1) לדעתי כן, אם הוצמד 2) לדעתי אין סמכות

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בג"צ ומנהלי