רשיון עסק ומכירת אלכוהול ללא רשיון - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • אוהד דוד

  נשלח ע"יאוהד דוד 12:57, 2 במאי 2012

  האם ידוע לנכבדים כאן, מדוע מי שמורשע ברישוי עסקים ומכירת אלכוהול ללא רשיון , אינו מקבל רישום פלילי במשטרה, אשמח לתשובה תודה אוהד

  השב
 • 10:11, 20 ביוני 2012

  אני רק אזרחית שיודעת שבמקרה שלי חשיפת שחיתות מי שססר או עומד להמליץ על סגירת תיק פלילי זו דווקא הפרקליטות. והעיקר שאמרו לי את חשפת שחיתות מאד מאד גדולה. כנראה שלרופאים מותר מה שלי לא מותר.

  אנטי אלכהל אנטי סמים ואנטי סיגריות וכמה שיותר בעד החוק.

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.