אי שוויון על רקע מגדרי - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • יוסי צ'פניצקי

  נשלח ע"ייוסי צ'פניצקי 18:00, 25 ביולי 2012

  שלום רב, אני מורה במערכת החינוך כבר כמה שנים. מורות מקבלות משרת אם. אני מבקש לקבל משרת אם כי אשתי עובדת במשמרות ובית המשפט לעבודה בבאר שבע קבע שהתא המשפחתי הוא המקבל. הגשתי תביעה דרך ארגון המורים אבל היא כבר שנתיים מתגלגת ואין מועד דיון חדש בנושא ויש לי הרגשה של שיתוף פעולה בין ארגון המורים ומשרד החינוך. איך אני מגיש בגץ נגד משרג החינוך? תודה רבה

  השב
 • 18:01, 25 ביולי 2012

  טעות הקלדה : "נגד משרד החינוך?"

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.