רישום לגן גיל 3 - פורום בג"צ ומנהלי

שאלה חדשה
 • נעמה

  נשלח ע"ינעמה 15:21, 30 בדצמבר 2012

  שלום תאריכי הלידה של הזכאים להירשם לגן ילדים לגילאי שלוש קבוע בחוק. בני "מפסס" את הרישום לפי תאריך הלידה שלו במס' ימים מועט. פניתי לעירייה ולמשרד החינוך בנסיון לרשום אותו לגן גיל 3 ונענתי בשלילה, האם אפשר לפנות לבג"ץ ואם כן מה צריך להגיש, או לאיזה סמכות משפטית ניתן לפנות ? תודה

  השב
 • lawyer picture placeholder

  עופר יהלום, עו"ד,מנהל הפורום

  09:38, 31 בדצמבר 2012

  אם בנך הוא מתחת לגיל שקבוע בתקנות, בסמכותן - ואולי אף מחובתן - של הרשויות לאכוף את התקנות.
  עם זאת, באם קיימת מדיניות של סטייה מהתקנות, הם לא רשאים להפלות במקרה זה.
  אשר לסמכות השיפוטית - הפורום הנכון הוא עתירה לבית המפט לעניינים מנהליים

  תגובה

מנהל הפורום: עו"ד עופר יהלום

בוגר הפקולטה למשפטים (LLB), אוניברסיטת חיפה, 2003; בוגר החוג לסוציולוגיה (BA), אוניברסיטת ת"א, 1996.
למידע נוסף

072-3251464 חיוג
הודעה

בית המשפט הגבוה לצדק הינו מוסד שיפוטי ייחודי שהוקם בשנת 1922 שבסמכותו ליתן ביקורת שיפוטית על רשויות שלטון כגון: רשויות המדינה – היינו הרשות המחוקקת והמבצעת, רשויות מקומיות, צה"ל, אנשים בעלי סמכויות שיפוטיות או מעין שיפוטיות. ככלל, ידון בית המשפט הגבוה לצדק בעניינים בהם הוא רואה לנכון לתת סעד מן הצדק ושאינם בסמכות בית משפט או בית דין אחר. כמו כן, בסמכותו להוציא צווים כנגד הגופים לעיל המורים לעשות מעשה או להימנע מלעשות מעשה.

פורום זה יעסוק בבחינת סוגיות המאפשרות פנייה לבג"צ, האם העותר/ת עומד/ת בתנאי הסף להגשת העתירה, בשאלות חוקיות פעולות של רשויות המדינה, בשאלה של הפליה, חוסר סמכות, חוסר סבירות של חוקים והחלטות של רשויות המדינה השונות.

התשובות בפורום הנ"ל אינן מהוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ כאמור ו/או חוות דעת. על מנת לתת מענה יסודי ומעמיק יש לבחון כל מקרה לגופו לאחר ברור כל העובדות לאשורן.