רישום הבת לבי"ס דתי ללא הסכמתי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 11:53, 14 במרץ 2012

  אני ואשתי התגרשנו. יש לנו 2 ילדים. אני רואה את הילדים פעם בשבוע. גרושתי חוזרת בתשובה והיא רוצה לרשום את הבת הגדולה לכיתה א' בבית ספר דתי. אני ממש לא מקבל את זה. מה אני יכול לעשות?

  השב
 • 11:51, 18 במרץ 2012

  שלום מיקי,
  ראשית אני מבינה את הקושי שלך וחשוב לציין זאת.
  לגופו של עניין, יש לקחת בחשבון מס' פרמטרים: מה רצון הילדים, האם הילדים התחנכו בגן דתי?, האם הגרושה מנהלת כיום אורח חיים דתי ( באיזו מידה ולאיזה זרם היא משתייכת: כיפות סרוגות, חרדי וכו')
  הסוגיות הללו ייבחנו ע"י בית המשפט ומידה ותוגש תביעה מטעמך.
  אני ממליצה בחום לפנות לעו"ד המתמחה בתחום לצורך פגישת יעוץ, ניתן אף לפנות למשרדי בעניין.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.