הסכם הורות עם אב שאינו מעוניין בהיריון - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • הריונית

  נשלח ע"יהריונית 13:16, 17 במרץ 2012

  הי שלום, שמחה לגלות את הפורום הזה שעוסק באחת סוגיות שבה אני מתחבטת..(-: אז ככה - אני גרושה +2 ונמצאת בהריון מבן זוג גרוש אף הוא +2 מנישואיו הקודמים. אנחנו לא חיים יחד ואין בכוונתנו להתחתן. אנחנו נמצאים בקשר און אנד אוף במשך כמה שנים ומרגע גילוי ההריון שמבחינתי רצוי ואהוב אך מבחינתו לא רצוי ואינו מעוניין בו לדבריו, היחסים החמירו. הוא אינו שותף לדבר, אינו מגיע לבדיקות, לא משלם על דבר, מתוסכל וזועם על כל המצב. אני מבינה שאני לבד במערכה. אגב, הוא יודע בוודאות שהילד ממנו, כך שבדיקת אבהות אין צורך לעשות. מעונינת לבקש את עזרתכם מה עליי לעשות על מנת להסדיר את הסכם ההורות ביני ובינו. הזמן טס ואני מעונינת להקדים ולטפל בנושא מאחר ואיני מעונינת למצוא את עצמי לאחר הלידה במאבקים משפטיים ומרדפים אחר הכסף עבור הילד. מעדיפה שהדברים יתנהלו ברוח טובה כמה שניתן ולא במלחמה, אך איני מתמצאת כ"כ בתחום וזקוקה ליעוץ. מודה לכם מראש, הריונית.

  השב
 • 11:55, 18 במרץ 2012

  שלום רב להריונית היקרה!
  ראשית מזל טוב לרגל הריונך.
  לאור מורכבות המקרה מומלץ בחום לפנות לעו"ד המתמחה בתחום או למשרדי לצורך עריכת ההסכם ומתן יעוץ ספציפי למקרה שלך.
  אני ממליצה בחום לא להמתין עם העניין לאור מצבך העדין.
  בהצלחה ובשורות טובות,

  תגובה
 • 16:24, 23 במרץ 2012

  הי דורין,תודה על תגובתך...
  רק היום התפניתי לעיין בפורום..(-:

  מאחר ואיני גרה בקרבת מקום עבודתך לא אוכל לפנות אלייך, אך האם את יכולה להמליץ לי על עו"ד טוב ולא יקר במיוחד בחיפה והסביבה?

  מודה לך מראש,
  הריונית

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.