השבת ימים בהסדרי ראיה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שמחה

  נשלח ע"ישמחה 23:56, 26 במרץ 2012

  2 שאלות- 1. האם אב שיוצא לשירות מילואים נדרש להשלים את הסדרי הראיה? 2. האם ניתן להפחית את רכיב המדור במזונות ילד כאשר האם מתחתנת בשנית והגבר החדש נכנס לדירתה השכורה? תודה!@

  השב
 • 00:18, 27 במרץ 2012

  שלום שמחה,
  אני שמחה מאוד על שאלותייך... אני מוצאת לנכון להשיב לך הן מתוקף היותי עורכת דין המתמחה בתחום והן לזכר ימי התום בהם שירתי כקצינת קישור צעירה ונחשפתי לקשיי חיילי המילואים באשר הם.
  באשר לשירות מילואים- אני סבורה כי שירות מילואים הינו מסוג הדברים שבדר"כ אינם מתרחשים מידי חודש אלא פעם- פעמיים בשנה למעט במקרים מיוחדים. נראה לי ראוי במקרה זה לנסות להגיע להבנות באשר להשלמת הסדרי הראיה בימים אחרים תוך ניסיון להגיע לפיתרון יצירתי שהרי בסופו של יום אשרי ילדייך שאביהם יוצא לשירות מילואים! תעשי נכון במידה ותעצימי את מעשיו הברוכים של האב בפני ילדייך.
  באשר לעניין השכירות- הסוגייה מורכבת לכאורה על הגבר החדש להשתתף בעלות חלקו בדירה השכורה, יש לבדוק את נוסח ההסכם או פסק הדין.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.