ניכור הורי שמפעילה האם נגד האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 16:03, 10 באפריל 2012

  שלום רב אני פונה בשמו של אחי שעומד להתגרש לאחר 5-6 שנות נישואין. יש להם 2 ילדים. כבר מזמן ניתן לראות שהאם מרחיקה את הילדים הקטנים מהוריי (סבא ווסבתא) על אף שהם הורים נפלאים ל8 ילדים וסבים של 15 נכדים שאוהבים אותם. אבל אישתו של אחי שונאת אותם (כי הם לא אהבו את יחסה המתעלל כלפיו) והם לא זוכים לראות את נכדיהם. כמו כן היא מנסה להרחיק את הילדים מאביהם וטוענת שהם לא יהיו אצלו במשמורת משותפת או בהסדרי ראייה בכלל. האם זה ייתכן? מה דעתך? האם הוריי יכולים לעשות משהו על מנת לראות את נכדיהם?

  השב
 • 20:41, 10 באפריל 2012

  שלום רונית,
  ראשית יש לפנות בתביעה לקביעת הסדריי ראייה וביקורים בין האב והקטינים.
  ניתן להגיש במסגרת התביעה, בקשה דחופה למינוי פקידת סעד לסדריי דין לצורך בדיקת המצב המשפחתי.
  בנוסף כבר היו תקדימים של סבים וסבתות שהגישו תביעה בעניין ונפסקו ביקורים מסודרים.
  בכל מקרה אין מנוס מפנייה לעו"ד המתמחה בתחום לצורך ייצוג משפטי הולם ומקצועי.
  בהצלחה וחג שמח,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.