מסמך להורות משותפת בהליך הפרייה חוץ גופית - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • דרלין

  נשלח ע"ידרלין 22:35, 10 באפריל 2012

  אני בהליך להפרייה חוץ גופית עם בן זוג שעד עכשיו מטעמים אישיים נשאר אנונימי. בעתיד, במידה ויהיה הריון תקין (לאור ההיסטוריה הרפואית שלי) והכל יהיה בסדר אנו נכין הסכם להורות משותפת שיהיה מעוגן כחוק. האם לפני ההפרייה אני חייבת חתימה שלו? הרי הזרע שלו ניתן מרצונו ונשלח ישירות למעבדה לצורך הפרייה. האם זה לא זהה לאישה שנכנסת להריון מתורם זרע אנונימי? אשמח לקבל תשובה מהירה מכיוון שמחר אני צריכה לעבור את ההפריה.

  השב
 • 22:40, 15 באפריל 2012

  שלום דרלין,
  חזרתי מחופשה רק היום ועל כן אני משיבה לך כעת.
  כולי תקווה שאת מרגישה טוב ושיהיו בשורות טובות.
  לאור רגישות הנושא, את מוזמנת לפנות דרך יעוץ אישי.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.