האם מנסה לשבש בהסדרי הראיה ולחבל בקשר הבן עם האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • נ

  נשלח ע"ינ 21:54, 23 באפריל 2012

  אם בני (בן 3.5) מאז שהגישה תביעת מזונות (לצערי אני יודע היום כי מצידה זה רק ענין של כסף עם קורטוב של נקמנות כלפי) מנסה לחבל בקשר של בני איתי. ישנה החלטה בענין הסדרי הראיה לפיה למעלה ממחצית מהזמן בני אמור לשהות במחיצתי. לצערי האם מנסה לשבש את הסדרי הראיה, לעיתים אינה מעבירה אלי את הילד כנדרש ולעיתים לא מגיעה לאסוף אותו אליה כנדרש והיא אף מגדילה לעשות בכך שמגישה תלונות שווא כאילו אני מפר את הסדרי הראיה. לאחרונה החריפה את פעולותיה ואף מגישה בקשות שווא לבית המשפט, אשר לשמחתי לא קבלן. יחד עם זאת פעולותיה אלו גורמות לסבל לבני ואף מצליחה לשבש את אורח חיי. בנוסף על אלו היא נוהגת לאסוף את בננו מהמעון בשעות מאוחרות ביותר (שבע עד שמונה בערב). כרגע ניתנה לה משמורת זמנית והיא מנסה להשתמש בה ככלי לניגוח בי באמצעות הילד. מה ניתן לעשות במצב כזה על מנת כזה? אוסיף כי לאם הסטוריה של אלימות הן כלפי הילד והן כלפי ורשויות הרווחה עסוקות מידי מכדי להיכנס ל"עובי הקורה". אשמח להמלצות לדרכי פעולה, כאשר יש לקחת בחשבון כי מצבי הכלכלי קשה ועו"ד ששכרתי לפני כשנה וחצי "ברח" עם הכסף. כמו כן אשמח שבני ישהה איתי כמה שיותר, אך בכל עת אני יודע ועושה ככל שניתן על מנת שישמור על קשר עם אימו.

  השב
 • 22:59, 24 באפריל 2012

  שלום רב,
  מומלץ בחום לפנות לסיוע המשפטי או ללשכת עורכי הדין במסגרת פרוייקט פרו בונו- השירותים ניתנים ללא עלות בהתאם לעמידה בקריטריונים לזכאים לכך.
  אתה חייב עו"ד שייצג אותך, לא ניתן להתנהל לבד במקרה זה.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.