משמורת והסדרי ראיה - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 10:15, 18 במאי 2012

  אני בהליכי גירושים, במסגרת הסדרי ראיה האב מקבל את הילד בן שנתיים+ פעמיים בשבוע .החל מהשעה 17.00 ןעד ל-19.30 וכן כל שבת שניה . שאלתי האם אפשר לחייב את האב שבאמצע השבוע יוציא את הילד מהגן בשעה 15.30 . וכן האם אפשר לחיב אותו בחופשת הקייץ מהגן שתהיה כל חודש אוגוסט לעזור לי לפחות שבוע במשך היום בכדי שלא אפסיד את מקום עבודתי. תודה

  השב
 • 22:38, 23 במאי 2012

  שלום דנה,
  בהחלט מקובל שלפחות פעם בשבוע האב ייראה את הבן מסיום המסגרת הלימודית ( גן /בית ספר) ויחזירו לבית האם עד השעה 19:30 או 20:00 .
  כאשר מדובר באב נורמטיבי ניתן לאפשר לינה במהלך השבוע בין פעם לפעמיים, עניין שייחזק את הקשר בין הבן לאב ויאפשר לך יום + לילה חופשיים.
  מומלץ לפנות למגשר/עו"ד בתחום לצורך סיוע, ניתן אף לפנות בעניין ליחידת הסיוע דרך בית המשפט לענייני משפחה ללא עלות.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.