הסכם הורות משותפת, הסדרי ראייה וגובה מזונות - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • חסוי

  נשלח ע"יחסוי 19:05, 4 ביוני 2012

  שלום רב אני וחבר ילדות החלטנו להביא לעולם ילד. במהלך ההריון נכתב זיכרון דברים ובו הוחלט על הורות משותפת מגיל שנה ( "חמישים חמישים"), + 1000 בחודש עד תום השנה הראשונה. יחסינו עלו על שרטון ממחצית תקופת ההריון לערך. כיום אין אנו מגיעים לתמימות דעים בנוגע לגובה המזונות שעליו לשלם. טענתו היא כי מיום ההורות המשותפת אין עליו לשלם מזונות לרבות מדור פרט להוצאות משותפות של חינוך.מה גם שמשכורתי עומדת על 6500 שח נטו. אין לי דרך כרגע לדעת בודאות את גובה משכורתו ומעצם היותו פרילנסר אני חוששת שיוריד בתצהיר ההכנסות את גובה משכורתו. כרגע הסדרי הראיה הינם פעמיים בשבוע ובכל שבת שניה (כולל לינה) שאלתי היא האם כשאין ביננו הסדר חתום באישור בית משפט אני אמורה לעמוד בהסכם של לוח הזמנים עליו סיכמנו טרום לידה אשמח לעצתך איך עליי לנהוג בהמשך הדרך.

  השב
 • 22:50, 4 ביוני 2012

  שלום רב,
  הזיכרון דברים איננו מחייב, את רשאית להגיש תביעת מזונות ומשמורת לבית המשפט לענייני משפחה הסמוך למקום מגורייך.
  מומלץ בחום לפנות ליעוץ משפטי אצל עו"ד המתמחה בתחום, כמובן שניתן ליצור קשר עם המשרד.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.