משמורת משותפת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 14:09, 7 ביוני 2012

  אני ובעלי החלטנו להתגרש, הוא מאיים שיתבע משמורת משותפת.אני מתנגדת לכך לחלוטין. יש לנו שני ילדים בגילאי חמש וחצי ושנה וחצי. אם הוא אכן יחליט להלחם על כך בבית משפט כשאין באפשרותו שום דבר שמוכיח שאני לא מתפקדת כאמא ראויה וטובה, האם הוא יכול בכל זאת לקבל משמורת משותפת? יש לציין שהיחסים בינינו גרועים וכנראה שהגירושין יתנהלו במלחמות קשות.....

  השב
 • 22:54, 18 ביוני 2012

  שלום דנה,
  המגמה כיום על אף הצהרות כאלה ואחרות היא לא לחייב במשמורת משותפת אלא במקרים יוצאי דופן.
  ככלל באם האם מתפקדת כראוי ומסרבת למשמורת משותפת היא תהיה ההורה המשמורן ולאב יקבעו הסדרי ראייה וביקורים.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.