משמורת והסדרי ראיה ללא לוחות זמנים קבועים מראש - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אודי

  נשלח ע"יאודי 11:46, 9 ביולי 2012

  שלום רב, אני גרוש 10 חודשים ונמצא מחוץ לבית מעל לשנתיים. מאז צאתי מהבית ילדי בן 13 חי עימי ובשנה האחרונה גם בתיבת ה15. שני הילדים הביעו את דעתם שהם מעוניינים לחיות עימי. על הילד נקבעה לי משמורת ועל הילדה טרם. לאחרונה פנתה האם בבקשה להסדרי ראיה עם הילדים אבהיר שאינני מתנגד לשום הסדר לרבות זה שהילדים ילכו אליה מתי שהם חפצים. ילדי מסרבים שיקבעו להם לוחות זמנים אלה שרק הם יחליטו מתי הם הולכים וזאת למרות ניסיונות שכנוע מצידי. בית הדין אטיל עליי את האחריות לכך שהילדים אינם מבקרים באופן קבוע את אימם. יתרה מזאת אני משלם מזונות בעבור ילדי בן הארבע והאם לא משתתפת בכלל בהוצאות מדין הצדקה בשום דבר כיצד אני נוהג?

  השב
 • 12:25, 22 ביולי 2012

  שלום אודי,
  רצוי מאוד לטובת הילדים הבוגרים יותר 13 ו- 15 לשכנע אותם למפגשים עם האם.
  ניתן לפנות לסיוע דרך פסיכולוג ילדים, המתמחה במתבגרים או דרך כל גורם טיפולי אחר.
  קרע של ילדים עם האם, הוא בחזקת " גידול ממאיר" שלא מטופל,והשלכותיו לצערי ומניסיוני יגיעו בעתיד, יש לטפל בעניין בדחיפות.
  לגבי הבן הצעיר בן ה-4 הוא עדיין שייך לקטגוריה של " חזקת הגיל הרך" כך שמקובל לשלם בסביבות 1,250 ש"ח לילד ו30% מהמדור מינימום.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.