הילדה רוצה לעבור לאבא - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שירה

  נשלח ע"ישירה 18:10, 19 ביולי 2012

  יש לי ילדה בת 14 הגרוש לי הגיע תביעה למשמורת וזאת מאחר והילדה רוצה לעבור לגור איתו . הילדה מוסתת ע"י האב וזאת לאחר שיש בידי הוכחות כתובות על הסתה נגדי . בהסתה נאמר כי הוא יתן לה שעות לבלות בניגוד אליי שאני קובעת ומגבילה בשעות ובחינוך אני לא עושה שום דבר שיפגע בילדה . שוחחתי איתה ואמרתי לה שאני מרשה לה ללכת לאבא לנסות והבית שלה הוא תמיד יהיה הבית שלה . המניעים של הגרוש הנם מניעים כספיים בלבד הוא משלם 2300 עבור שתיי בנות לא משתתף בשום הוצאות אחרות מלבד הסכום הנקוב . האם בית המשפט יקבל את דעתה של הילדה לאור העובדה שהיא בת 14 ? אני לא רוצה להוציא כספיים מיותרים ומצד שני לא מוותרת עליה אבל חשוב לי רצונה . מה עליי לעשות ? תודה

  השב
 • 12:18, 22 ביולי 2012

  שלום שירה,
  ראשית אני חושבת שאת מאוד אמיצה ומתמודדת עם הקושי בצורה מאוד אחראית.
  אני ממליצה לפנות לאיש מקצוע: פסיכולוג ילדים המומחה במתבגרים או לבית ספר להורים לקבלת עזרה.
  לא הייתי נכנסת למאבקי כוח משפטיים- חבל על הזמן ועל הקושי הנפשי שכרוך בעניין.
  הכי חשוב- להתקשר לילדה כל יום לשוחח איתה, ולהמשיך להגיד לה שתמיד הבית שלך יהיה פתוח בשבילה ושאת מכבדת כל החלטה שלה, ואם טוב לה אז טוב לך ושאת שמחה שיש לה כזה אבא נפלא.
  בהצלחה,

  תגובה
 • 07:30, 23 ביולי 2012

  עו"ד דורין תודה רבה על תשובתך ...
  המאבק המשפטי הינו בר החלטה היות והוא עושה את זה כמעט כל כמה שנים. הקושי והאכזבה מלווים אותי ביום יום. אני אכן אקח את תגובתך ואפנה בהקדם האפשרי ליעוץ ביתי חשובה לי יותר מכל מאבק משפטי. כבר אתמול הרוחות נרגעו היא קורבן של אב טיפש שאינו רואה את טובת ילדתו. אני אעשה הכל על מנת שחייה של ביתי ימשכו להיות טובים. תודה רבה על היעוץ החם והתומך

  תגובה
 • 17:01, 23 ביולי 2012

  בהצלחה ובשורות טובות.

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.