האם משמורת משותפת תפגע בילדה שהוריה עומדים להתגרש? - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • שפרה

  נשלח ע"ישפרה 12:05, 22 ביולי 2012

  בתי עומדת להתגרש. היא ובעלה מדברים על משמורת משותפת. אני חוששת שבסופו של דבר זה יפגע בילדה שלהם, בנכדה שלי. האם אני צודקת?

  השב
 • 12:12, 22 ביולי 2012

  שלום שפרה,
  במידה ומטרת ההורים היא להעניק לילדה שני בתים תומכים ויציבים וקשר משמעותי עם כל אחד מההורים, הרי העניין מבורך, והילדה רק תצא נשכרת מהתהליך אותו עוברים ההורים.
  מומלץ כמובן להגיע להחלטות בעזרת אנשי מקצוע: עו"ד- מגשר המתמחה בתחום, פסיכולוג ילדים.
  כמובן שניתן לפנות למשרדי דרך יעוץ אישי.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.