אבא ביולוגי חזר לתמונה ומעוניין בקשר עם הילד - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 11:35, 5 באוגוסט 2012

  האם אדם שרשום כאבא של ילד אבל הוא לא האבא הביולוגי יכול לוותר על האבהות, במיוחד כשהאבא הביולוגי חזר לתמונה ומעוניין לשמש כאב לכל דבר? איזה זכויות יישארו לאבא שרק רשום כאבא אבל הילד מכיר אותו ואוהב אותו?

  השב
 • 14:59, 13 באוגוסט 2012

  שלום מורן,
  אני זקוקה ליותר פרטים, לא ברור לי מהן עובדות המקרה, ניתן גם לפנות דרך יעוץ אישי במידה ואינך רוצה לחשוף את הפרטים דרך הפורום.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.