הכרעה בנוגע למשמורת הילד בחגים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ד

  נשלח ע"יד 01:02, 4 בספטמבר 2012

  אני אמא לילד בן שנה וחצי, גרושה מזה כחצי שנה. בהסדרי ראייה קבענו כי הילד ילון בבית האב פעם בשבוע פעם נוספת ייקח אותו מהגן וישיבו עד השעה 20:00 וכל סופ"ש שני. חגים - לסירוגין, בתקופת החגים הבאה הגרוש טס לחו"ל לכל תקופת החגים - כחודש ימים. והוא החליט שערבי חג שהילד אמור להיות איתו הילד יעשה עם משפחתו. אני לא מוכנה שילדי ישב לבד ללא הורה בחג ועל כן הצעתי שאת ערבי החג יהיה אצלי ולמחרת אקח אותו למספר שעות למשפחתו של הגרוש. הוא טוען שההסכם לחלוקה בחגים... ואילו אני טוענת שהסכם "חלוקת" הילד היא בין הוריו בלבד.... אשמח לעצה / דעה.. תודה

  השב
 • 22:49, 5 בספטמבר 2012

  שלום רב,
  אני בהחלט חושבת שההסדר שהצעת הוא הגון וראוי.
  במידה והאב טס לחו"ל אין הצדק להשאיר את הילד בן השנה וחצי ללא אימו וללא אביו, אני בהחלט סבורה שהדבר איננו עולה בקנה אחד עם טובת הקטין.
  ניתן להגיש בקשה דחופה לבית המשפט אשר אישר את ההסכם ע"מ שתהיה החלטה שיפוטית בעניין.
  בהצלחה,

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.