הערכה לגבי סכום דמי מזונות ודמי מדור - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • יוחאי

  נשלח ע"ייוחאי 16:12, 1 בינואר 2013

  שלום, בת זוגי ואני הכרנו ולאחר חודש נכנסה להריון, לא נישאנו, מכירים שנה וגרים ביחד חודש לפני ההריון, משכורתי היא 9000 נטו ובת זוגי הרוויחה 10.000 לפני שיצאה לחופשת לידה. בהערכה, על סמך נסיונכם, כמה אצטרך לשלם? דמי מזונות+דמי מדור? אחרי 3 חודשים היא מתכוונת לחזור למשרה אחת (החזיקה בשתיים כל משרה 50 אחוז) ובה תרוויח 6000, אני מבין שמדובר בהערכה בלבד אולם רציתי לדעת על איזה סכום בערך מדובר

  השב
 • 12:46, 10 בפברואר 2013

  יוחאי שלום רב,

  הריני להזכירך כי כל מקרה נבחן על ידי בית המשפט לגופו אולם הפסיקה קובעת כי שיעור מזונותיו ההכרחיים של קטין, עומד על פי הפסיקה על סך של 1,250 ₪ בתוספת רכיב מדור, המהווה חלקו של הקטין בעלות שכר דירה/משכנתא ובהוצאות הנלוות לאחזקת הבית לפי הפירוט הבא:

  • ילד אחד – 30% מסך עלויות המדור.

  • שני ילדים – 40% מסך עלויות המדור.

  • שלושה ילדים ומעלה – 50% מסך עלויות המדור.

  חובת האב בתשלום מזונות הילדים הינה בהתאם לדין האישי החל על בני זוג יהודיים לעניין חיוב המזונות. בבואו של בית המשפט לבחון את גובה המזונות יהיה עליו לבחון את האינטרס של הקטינים, הבטחת רמת החיים שלהם שתיוותר בעינה, כפי שהיתה, לפני שהתא המשפחתי התפרק.נדרש על כן שכלול, בין טובת הילד והבטחת צרכיו, לבין הזכויות הרכושיות של ההורים לבין היכולות הפיננסיות שלהם.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.