משמורת אב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • טל

  נשלח ע"יטל 12:05, 27 בפברואר 2013

  במשפחה שבה האבא משמש כאבא ואימא והאימא כמעט ואינה מעורבת (דואגת בעיקר לעצמה), האם במקרה של גירושין האבא יוכל לקבל משמורת מלאה על הילדים גם אם האימא "תתעורר" פתאום ותרצה שהילדים יהיו אצלה?

  השב
 • 11:31, 3 במרץ 2013

  טל שלום רב,

  ראשית, יש לבחון את מכלול העובדות מעבר לעובדה "דואגת לעצמה". יש להדגיש, כי בתי המשפט בבואם ליתן החלטה בנוגע למשמורת על ילדים בוחנים ראשית את טובת הקטינים. באם יוכח כי טובת הקטינים הינה כי הם ישארו במשמורתו של האב, אזי כך תינתן החלטה, אולם כפי שציינתי יש לבחון את מכלול העובדות לכך.

  לכן אני ממליצה לך להסתייע בייעוץ משפטי פרטני לעניין זה.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.