מרחק מגורים במשמורת משותפת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רותי

  נשלח ע"ירותי 18:58, 3 במרץ 2013

  האם יש מרחק מגורים מקובל למשמורת משותפת? או זמן נסיעה מקובל?

  השב
 • 13:17, 12 במרץ 2013

  רותי שלום רב,
  אזור המגורים של שני ההורים הוא בעל חשיבות עליונה לטובתו של הילד, שכן מרחק גדול בין ההורים ימנע מאחד ההורים, לרוב האב, קשר רציף ועקבי עם ילדיו.
  אין מרחק מוגדר בפסיקה וכל נושא נבחן לגופו, אולם,מומלץ מאוד להוסיף לתוכנית הורות משותפת תחום מוגדר למגורי ההורים. כמו כן רצוי לקבוע שאם אחד ההורים מחליט על דעת עצמו, דבר שכאמור אינו חוקי אך לצערנו קורה לעיתים, לעבור עם הילדים למקום מרוחק, יהיה עליו להביא את הילדים לשהייה עם ההורה השני. הסדר שכזה ירתיע רבים מההורים לפעול בניגוד לחוק. כמו כן מומלץ לקבוע שגם מעבר של הורה ללא הילדים יתבצע רק בהסכמת ההורה האחר ובאין הסכמה באישור בית המשפט.

  בברכה,
  תמר בן אלי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.