חובות משותפים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אסתר

  נשלח ע"יאסתר 22:53, 20 בנובמבר 2013

  עו"ד שירלי שלום לפני כחצי שנה אני ובן זוגי נפרדנו, יש לי פסיקה למזונות זמניים עד לדיון הקרוב. במהלך חיינו המשותפים צברנו חוב בבנק לאומי על סהכ 27000 ש"ח שממנו קיבלנו הוצלפ בחוב זה אני מכירה ומסכימה לשלם את חציו. יחד עם זאת חוב נוסף בבנק אחר על שמו של בן הזוג בסה"כ 70000 !! שנוצר מעסק כושל, מניהול כושל וכו. בעבר הגרוש הסכים לשאת בחובו בעצמו, אך דעתו השתנתה וכעת מבקש ממני לשאת בחוב זה. איך אפשר להוכיח שלא הייתי שותפה לחשבון זה? שהוצאות הבית נוהלו מחשבון בנק לאומי? האם התנגדותי לאורך כל הדרך לעסק שלו יכולה לעזור? האם היו פסיקות שיכולות לתרום לי....? בתודה, אסתר

  השב
 • 15:30, 26 בנובמבר 2013

  אסתר שלום, שאלתך אינה נוגעת לפורום זה ואת מוזמנת להעלותה בפורום איזון משאבים וחלוקת רכוש

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.