שינוי חוק חזקת הגיל הרך - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רויטל

  נשלח ע"ירויטל 10:50, 27 בדצמבר 2013

  שלום רציתי לדעת עד כמה אני צריכה להיות מודאגת משינוי חוק חזקת הגיל הרך כי כול הזמן יש איום מהצד השני ויש לי חשש מזה אשמח לתשובה

  השב
 • 21:42, 30 בדצמבר 2013

  רויטל שלום,
  חזקת הגיל הרך עדיין קיימת בחוק וטרם בוטלה. חזקת הגיל הרך , לפיה ילדים עד גיל 6 יהיו במשמורת אמם במקרה של פרידת ההורים וגירושין עדיין תקפה.
  ועדת שניט המליצה כי הילדים לא יועברו אוטומטית לידי אמם אלא כל מקרה יידון לגופו. ישנם מבקרים רבים להמלצות ועדת שניט , ביניהם ארגוני הנשים אשר הביעו חשש כי אימוץ המלצות הועדה יירע מצבם של נשים וילדים שכן המשמורת עשויה להיות קלף מיקוח בהליך הגירושין וכלי לניצול כלכלי.
  ראוי להדגיש כי כיום חזקת הגיל הרך היא אמנם שיקול חשוב בקביעת המשמורת אך לא השיקול הבלעדי. שיקול טובת הילד הנו עקרון על לפיו פוסקים בתי המשפט כיום בענייני המשמורת וסביר להניח כי שיקול זה ימשיך להיות שיקול מרכזי בקביעת משמורת גם בעתיד.
  בהצלחה , שוש

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.