קבלת מזונות רטרואקטיבית ומשמורת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ח

  נשלח ע"יח 11:58, 13 בינואר 2014

  אביו של בני לא ידע עד לפני חצי שנה שיש לו ילד. לא היינו נשואים והרומן בינינו נגמר לפני שגיליתי שאני בהיריון נפרדנו בטונים צורמים מאוד ואני פחדתי מאוד ממנו ולא רציתי שיידע שאני בהיריון וגם ידעתי שאם הוא יידע שאני בהיריון הוא היה דורש שאני יעשה הפלה. הילד שלי בן 6.5. הוא רוצה לפגוש אותו לבד עד עכשיו הוא נפגש איתו כשאני הייתי בסביבה ואני מפחדת שהם יהיו ביחד כי אני לא סומכת עליו. 1. האם בית משפט יכול לחייב אותי לתת את הילד להיפגש איתו לבד? 2. אם בית המשפט יחליט שהוא יראה את הילד לבד האם אני יכולה לדרוש מזונות והאם גם מזונות רטרואקטיבית? תודה

  השב
 • 18:02, 15 בינואר 2014

  ח. שלום, לשאלתך הראשונה, בשל העובדה כי עד לפני כחצי שנה האב כלל לא ידע על קיומו של בנו ולמעשה הקטין לא מכיר את אביו, סביר להניח כי דרושה הכנה רבה של הקטין וגם של האב בטרם קיום הסדרי הראייה. במקרה כזה , סביר להניח כי יינתנו סמכויות לפקידת הסעד אשר תפגש עם הקטין ואביו ותכתוב תסקיר לבית המשפט. סביר להניח כי לאחר הכנה ראויה, ייפגש האב עם הקטין תחילה בפיקוח. הסדרי ראייה בלא פיקוח יכול ויתקיימו בהתאם להמלצות פקידת הסעד. לעניין שאלתך השנייה, ניתן גם כעת להגיש תביעה למזונות קטין. בהתלחה , עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
 • 09:21, 24 בינואר 2014

  ח. היקרה,

  לשאלת המזונות-

  על מנת להתחיל לקבל מזונות קטין ( לבקש גם רטרואקטיבית) יש להגיש תביעה למזונות קטין כעת. ייתכן שבמסגרת ההגנה , ידרוש האב ביצוען של בדיקות גנטיות על מנת להוכיח כי הוא אבי הקטין. לאחר שיוכח כי הוא אבי הקטין יחייב בית המשפט האב במזונות הקטין.

  לשאלת המשמורת-

  יש להגיש תביעה למשמורת הקטין ובמסגרתה להעלות החששות עליהן דברת ולבקש כי הסדרי הראייה בין הקטין לאביו יתקיימו בפיקוח. בית המשפט ימנה פקידת סעד ( עובדת סוציאלית ממחלקת הרווחה באזור מגורייך) , וייתן לה סמכויות להמליץ על משמורת והסדרי ראייה. פקידת הסעד תפגש אתכם ועם הקטין ותתן המלצותיה לבית המשפט בהתאם.


  בהצלחה , עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.