שינוי הסכם הסדרי ראיה באמצעות בית המשפט - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 09:14, 28 בינואר 2014

  האם לאחר שהתגרשנו וההסכם כבר נסגר בהסדרי ראיה שבהם האב לוקח את הילדים פעמיים בשבוע ללא לינה וכל סופ"ש שני, עדיין אפשר לשנות את ההסכם ולבקש שבפעמיים בשבוע שבהם האב לוקח את הילדים הם ישארו לישון אצלו? בקשתי ממנו אך לא נראה לי שהוא כ"כ מעוניין, האם אני יכולה לפנות לבית משפט ע"מ לשנות את זה? יש לציין שאנחנו גרים באותה שכונה ומדובר בשני ילדים בגילאי 7 ו- 3 .

  השב
 • 09:04, 23 בפברואר 2014

  דנה שלום,
  יש לבדוטק את הסכם הגירושין. בדרך כלל נכתב בהסכם שהסדרי הראייה ייקבעו בהסכמה ובהעדר הסכמה מוצע ההסדר הקבוע בהסכם.

  עוד יש לבדוק באם ניתנו סמכויות לפקידת הסעד לקבוע הסדרי ראייה. באם ניתנו, אזי יש לפנות אליה. באם לא נתנו סמכויות לפקידת הסעד והאב אינו מסכים לשינוי הסדרי הראייה, יש לפנות לבית המשפט שאישר ההסכם.
  בהצלחיה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.