הפרדת אחים ע"י בית המשפט כאשר האב מבקש לקבל רק ילד אחד למשמורת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • נעמי

  נשלח ע"ינעמי 11:05, 11 בפברואר 2014

  האם בית המשפט נוהג להפריד בין אחים אם אחד ההורים מבקש לקבל משמורת על הבן בן ה-8 ויש בן יותר קטן שהאבא מבקש שישאר עם האימא? האימא רוצה את שני הילדים איתה בלי משמורת משותפת עם האבא.

  השב
 • 08:54, 14 במרץ 2014

  נעמי שלום, המשמורת נקבעת לאחר מתן המלצות של פקידת הסעד אשר בוחנת את המקרה הספציפי והעקרון המנחה הוא טובת הילדים. בהצלחה, שוש

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.