האב מוכן לקחת חלק רק באחד מהטיפולים הרגשיים - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ר.מ.

  נשלח ע"יר.מ. 15:59, 28 באפריל 2014

  שלום, אני גרושה מספר שנים ויש לי 3 ילדים ששניים מהם מטופלים בטיפול רגשי ואחד מהם אף בטיפול ללקויות בדיבור. המשמורת היא שלי אולם לאביהם יש הסדרי ראיה נרחבים (2 לילות בשבוע וכל סופ"ש שני) ועד כה התחלקנו בהסעת הילדים ובליווי שלהם לטיפולים (שבוע שבוע) לאחרונה אביהם הודיע לי כי הוא מחליף מקום עבודה וכתוצאה מכך לא יוכל עוד לחלוק איתי את נושא הטיפול הרגשי של הילדים ובמידה ואני רוצה שהוא יימשך, אני אצטרך לדאוג לעניין לבד. יש לציין שחלק מהטיפולים הם בשעות העבודה. לדברי המטפלים יש אף חשיבות לליווי של האב את הילדים. אביהם מוכן לקחת חלק רק באחד הטיפולים, במידה ויתקיים ביום שישי אחר הצהריים. המטפלת מסכימה אולם מבחינתי השעה הזו קשה מאוד ולא מתאימה. האם יש לי זכות לכפות עליו את הליווי של הילדים בדרך כלשהי או שמכיוון שהמשמורת שלי אני אחראית בלעדית לעניין?

  השב
 • 17:10, 19 במאי 2014

  ר. מ. שלום, חסר לי מידע באם ניתנו סמכויות לפקידת סעד. באם יש סמכויות לפקידת סעד, יש לפנות אליה. באם לא, ניתן להגיש בקשה לבית משפט . בכל מקרה, יש לבדוק אפשרות למתן טיפולים שלא בשעות העבודה של האב שכן קשה לחייבו להשתתף בטיפולים באופן קבוע על חשבון שעות העבודה. בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.