הוצאת תינוק ממשמורת אימו - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • אימא

  נשלח ע"יאימא 10:11, 11 ביוני 2014

  ילדתי לפני 3 חודשים ואני רוצה לעזוב אבל חוששת. לפני שנכנסתי להיריון היחסים ביני לבין בעלי היו לא טובים לפני הלידה ועכשיו הם גרועים מאוד אני לא רוצה להישאר איתו אבל הוא עו"ד והוא אומר שאני טועה אם אני חושבת שהילד יישאר איתי. אני לא יודעת למה להאמין ולמי. אני לא יכולה ללכת לעו"ד כדי לשאול מה הזכויות שלי האם שופט יכול לקבוע להוציא תינוק קטן ממשמורת אימו?

  השב
 • 14:42, 19 ביוני 2014

  אמא יקרה,

  עדיין קיימת חזקת הגיל הרך לפיה הקטינים נשארים במשמורת אמם עד גיל 6 אם כי בתי המשפט יותר ויותר פוסקים בהתאם לעיקרון של טובת הילד. חסרים פרטים על מנת שאוכל לענות לך תשובה מלאה. אני בהחלט ממליצה לך לגשת לעורך דין ולברר את זכויותייך.

  בהצלחה,
  עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.