משמורת אב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • רמי

  נשלח ע"ירמי 00:29, 19 ביוני 2014

  אני אבא לתינוק בן שנתיים שגר יתי קרוב לשנה בוועדה שהיתה ברווחה החליטו בפה אחד שהתינוק יהיה אצלי האם הסכימה ואף חתמה.הם מבקשים ממני להעביר אותו אליי למשמורת דרך בית משפט.השאלה שלי אם אני חייב עורך דין בעניין או אוכל לפנות לבד לבית המשפט תודה.

  השב
 • 14:26, 19 ביוני 2014

  רמי שלום,
  השאלה היא שאלה אישית וההחלטה אישית ולא אוכל לייעץ לך האם לשכור שירותיו של איש מקצוע. יש צורך להגיש תביעה למשמורת לבית משפט לעניני משפחה. מבחינה טכנית ניתן להגיש לבד ואף באמצעות עורך דין.
  בהצלחה,
  עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.