ליווי לנסיעה לחו"ל לחופשה על ידי בן זוג האב - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • לירון

  נשלח ע"ילירון 09:18, 21 ביוני 2014

  לאבא יש זכות לקחת את הילדה לחופשה של שבועיים, מכיוון שהוא בנסיעה עסקית הוא רוצה שבן הזוג שלו יקח את הילדה במהלך של למעלה מ-24 שעות טיסות בינלאומיות. במקרה הטיסה והחופשה גם נופלים בדיוק על השבועיים הראשונים של שנת הלימודים כשהילדה צפויה להתחיל שנה בגן טרום חובה האם האמא חייבת להסכים: 1. שמישהו שהוא לא אחד מההורים יקח את הילדה ללמעלה מ24 שעות.. 2. שהילדה תיעדר מהשבועיים הראשונים של שנת הלימודים בגן (כשהיא למעשה חוזרת לאחר טיסות ושעות יום שונות שיקח לה עוד זמן להסתגל). בתודה!

  השב
 • 15:03, 22 ביוני 2014

  לירון שלום,
  חסרים לי פרטים. בטרם נדון בכל הנוגע לבן הזוג שאלה: האם כתוב בהסכם מתי האב רשאי להוציא הקטינה לחופשה של שבועיים? האם בחופשת הקיץ או במהלך כל השנה? באם כתוב כי האב רשאי להוציא הקטינה לשבועיים במהלך חופשת הקיץ, אזי את יכולה להתנגד שיוציא אותה לחופשה על חשבון השבועיים הראשונים של הלימודים.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.