רוצה לראות את בתי - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • גיורא

  נשלח ע"יגיורא 09:16, 21 ביולי 2014

  שלום אני גר בב"ש הבת שלי בת 14 גרה בת"א עם גרושתי בשבועיים האחרונים לא ראיתי את בתי בגלל המצב הבטחוני הסכמנו שלא כדאי למרות שיש לי בבית ממ"ד אני רוצה לקחת את הבת השבוע ובתי גם רוצה לבוא אבל גרושתי לא מסכימה. אני לא אסכן את בתי אבל לאחר יותר משבועיים אני רוצה לראות אותה. האם החוק עומד לצדי במקרה כזה?

  השב
 • 10:51, 13 באוגוסט 2014

  גיורא שלום, הסדרי הראייה מתקיימים בהתאם לקבוע בבית המשפט וכל עוד לא שונו ע"י פקידת סעד שקבלה סמכויות מבית המשפט או ע"י בית המשפט, הם שרירים וקיימים. עם זאת, בשל הרגישות בתקופה זו, ניתן אף לראות הקטינה באזור המרכז. בהצלחה , עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.