משמורת - פורום משמורת, הסדרי ראייה ואבהות

שאלה חדשה
 • ליאון

  נשלח ע"יליאון 11:22, 28 באוגוסט 2014

  יש לי שני ילדים אחד בן 4 והשני בן שנתיים אני בהליך גירושין ואמם רוצה לקבל משמורת מלאה גם אני רוצה משמורת מלאה על הילדים או לפחות חלקית + מה הסיכוי שבגלל גילם אני לא אקבל עליהם משמורת?

  השב
 • 15:01, 22 בספטמבר 2014

  ליאון שלום,
  החזקה הקיימת עדיין היא חזקת הגיל הרך לפיה קטני קטנים ( עד גיל 6) יהיו במשמורת אמם וזאת למרות שהתכנסה וועדה אשר בראשה עמד פרופ' שניט אשר המליצה לבטל חזקת הגיל הרך אך זו טרם התבטלה. עם זאת , ניתן לראות בפסיקות בית המשפט כי השיקול המכריע בפסיקת משמורת היא עקרון טובת הילד. לאור האמור, באם אתה חפץ במשמורת על הקטינים , עליך להגיש תביעה למשמורת לבית משפט לענייני משפחה.
  בהצלחה, עו"ד שוש חן נחום

  תגובה
מנהל הפורום:הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מנהל הפורום: הילה בורנשטיין – משרד עורכי דין

מגשרת מוסמכת מטעם לשכת עורכי הדין, בעלת תואר ראשון L.L.B במשפטים ותואר ראשון במדעי המדינה. את התמ
למידע נוסף

053-9374947 חיוג
הודעה

הדיון סביב משמורת הקטינים הינו נושא רגיש ועדין בתחום דיני המשפחה. קיימת רגישות גבוהה של המערכת המשפטית והגופים המסייעים בגיבוש החלטה באשר לקביעת ההורה המשמורן. ילד זקוק לשני הוריו לאבא ולאמא – קשר קבוע ויציב עם שני ההורים  הכרחי לגדילת הילד והתפתחותו התקינה הפיזית והנפשית .
הפורום יעסוק במגמות החדשות בתחום המשמורת המשותפת, בסוגיית בירור האבהות תוך ביצוע בדיקת רקמות. בהורות משותפת ללא נישואין, בהסכמים להורות משותפת. נעסוק בסדריי ראייה וביקורים, בחזקת הגיל הרך, בבדיקת מסוגלות הורית והשלכותיה. בנוסף יעסוק הפורום בסרבנות הורית ובניכור הורי ובהשלכות המשפטיות לרבות הגשת תביעת נזיקין של קטין נגד ההורה שאינו מכיר בקטין. מטרת הפורום לסייע לציבור ההורים המצויים במשבר משפחתי לא פשוט לנסות  ולהאיר את דרכם למציאת פיתרון הולם וראוי להורים ולילדים.